Menu Zamknij

O firmie

W chwili obecnej Mex Polska S.A. wraz ze spółkami powiązanymi organizacyjnie i kapitałowo tworzą Grupę Kapitałową, która zarządza działającymi lokalami gastronomicznymi Grupy, rozwija sieć posiadanych placówek zarówno ze środków własnych Grupy jak i poprzez udzielanie franczyzy na posiadane w swoim portfelu koncepty gastronomiczne zewnętrznym inwestorom.

Grupa posiada w swoim portfelu i rozwija pięć rozpoznawalnych i bardzo popularnych konceptów gastronomicznych: „Pijalnia Wódki i Piwa”, „Chicas&Gorillas”, „The Mexican”, „Prosty Temat” i naleśnikarnie „PanKejk”.

Grupa rozwija sieć lokali „Pijalnia Wódki i Piwa” głównie w oparciu o innowacyjny model franczyzy. Korzyścią takiego rozwoju jest brak konieczności ponoszenia własnych nakładów inwestycyjnych i ryzyka z tym związanego. Opracowane przez Grupę warunki franczyzy są jednocześnie bardzo atrakcyjne dla inwestorów zewnętrznych, czego efektem jest fakt, że zgłasza się wielu potencjalnych franczyzobiorców. Część lokali rozwijana jest w oparciu o środki własne i kredyty bankowe, a następnie zostają przekazane w zarządzanie franczyzobiorcom.

Działalność Grupy Mex polega na rozwoju sieci restauracji o ujednoliconym charakterze i wystroju. Mex Polska SA. jest właścicielem znaków towarowych i know-how i wraz ze   spółkami  Grupy  zajmuje się zarządzaniem i rozwojem sieci bistro „Pijalnia Wódki i Piwa”, „Chicas&Gorillas”,  „The Mexican” i „PanKejk”.  Część lokali Grupy prowadzonych jest bezpośrednio przez spółki  własne należące do Mex Polska SA. , pozostałe  prowadzone  są przez spółki Grupy należące do franczyzobiorców –  podmioty, z  którymi  Mex Polska SA. jest powiązana poprzez więzi kapitałowe, organizacyjne lub osobowe. 

  

Loading
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien